Tegye mindenki számára elérhetővé
Persze vannak, akik szeretnek softballt játszani vagy váltóversenyt futni a csapatépítés egy formájaként, de ne feledje, hogy a személyzet nem mindenki képes erre a kihívásra – és akik nem, az kihagyva érzi magát, ellentéte annak, amit el akarsz érni. Fontos figyelembe venni a fizikai állapotokat vagy az egészségügyi érzékenységeket, és ügyeljen arra, hogy mindenki számára megfelelő tevékenységet válasszon. Ennek ellenére a fizikai aktivitásnak számtalan egészségügyi és szociális előnnyel jár, ezért ha az alkalmazottai készek rá, mindenképpen tervezzen csoportos túrát, jógaórát vagy kirándulást egy helyi sziklamászó létesítménybe.
A helyszín
Néha, ha kilépünk egy iroda négy falán, az segít az embereknek, hogy szabadabban kommunikáljanak egymással. Még akkor is, ha olyan csapatépítő munkamenetet folytat, amely könnyen lezajlik a cég tanácstermében, mindenképpen foglaljon le egy tárgyalótermet a helyszínen, hogy azt a benyomást keltse, hogy ez nem „szokásos” munka. Íme egy nagyon jó helyszín: csapatépítő tréning hotelben.
Tűzz ki egyértelmű elvárásokat
A munkatársaknak pontosan tudnia kell, hogy mi a csapatépítő tevékenység célja. Új vállalati küldetésnyilatkozatot próbál kidolgozni? Hatékonyabb folyamatokat remél, vagy jobban szeretne új munkaerőt integrálni a csapat többi tagjával? Nem kell minden titkát elárulnia az eseménnyel kapcsolatban, de az alkalmazottak jobban odafigyelhetnek, ha tudják, miért zajlik a tevékenység.
Gyűjtsön visszajelzést
Az eseményt követő néhány napon belül forduljon minden résztvevőhöz, hogy megköszönje az idejét, és kérje meg őket, hogy adjanak konstruktív visszajelzést az eseménnyel kapcsolatban. Ez a visszajelzés nagyon hasznos lehet, amikor eljött az ideje a következő csoportos esemény megtervezésének.