Fotózás

Alapvető fotózási tippek kezdőknek

 

Ha most vásároltad meg első DSLR-ed, és szeretnéd megtanulni az alapokat, vagy egyszerű módszereket keresel meglévő fényképezési készségeinek frissítésére, a következő tippek segíthetnek szilárd alapot építeni. Természetesen a fotózás olyan művészet, amelyet soha nem fogsz igazán „készen” tanulni. A folyamatos fejlődés legjobb módja a gyakori gyakorlás, hibázás és nyitottság a másoktól való tanulásra, legyenek azok jól bevált fotósok vagy újoncok a mesterségben. Persze több fotózás tippet olvashatsz az oldalon telefonos képek készítéséhez is, hogy minden eszközödből kihozhasd a maximumot, ami a fotózást illeti.

 


Tanuld meg megfelelően tartani a fényképezőgépet – Fotózás tippek

 

Ez nyilvánvalónak tűnhet, de sok új fotós nem tartja megfelelően a fényképezőgépét, ami a fényképezőgép rázkódását és a képek elmosódását okozza. Az állvány természetesen a legjobb módja annak, hogy megakadályozzuk a fényképezőgép bemozdulását, de mivel csak akkor fogsz állványt használni, ha gyenge fényviszonyok mellett fényképezel, fontos, hogy megfelelően tartsd a fényképezőgépet, hogy elkerüld a szükségtelen mozgást.


Míg végül kifejleszted a saját módod a fényképezőgép tartására, mindig mindkét kezeddel fogd meg. Jobb kezeddel fogd meg a fényképezőgép jobb oldalát, bal kezed pedig helyezd az objektív alá, hogy elbírd a fényképezőgép súlyát.


Kíváncsi vagy mitől leszel még jobb fotós? Akkor maradj ezen az oldalon és olvass tovább! Számos fotózás tippet hozunk neked, amelyek nem csak akkor segítenek, ha ezzel foglalkozol, de kezdőként is hasznát veszed!

 

Fotózás RAW-ban

A RAW olyan fájlformátum, mint a jpeg, de a jpeg-től eltérően a fényképezőgép érzékelője által rögzített összes képadatot rögzíti, nem pedig tömöríti. Ha RAW formátumban fényképezünk, nemcsak jobb minőségű képeket kapunk, hanem sokkal jobban irányíthatjuk az utófeldolgozást is. Például kijavíthatjuk az olyan problémákat, mint a túl- vagy alulexponálás, és beállíthatjuj a színhőmérsékletet, a fehéregyensúlyt és a kontrasztot.


A RAW formátumban történő fényképezés egyik hátránya, hogy a fájlok több helyet foglalnak el. Ezenkívül a RAW fotók mindig utólagos feldolgozást igényelnek, így be kell fektetnie a képszerkesztő szoftverbe.


Végső soron azonban a RAW formátumban történő fényképezés megváltoztathatja a képek minőségét, így ha van időd és helyed, mindenképpen megéri. Ha nem tudod, hogyan válts jpegről RAW-ra, tekintsd meg a fényképezőgép kézikönyvét a részletes utasításokért vagy maradj itt az oldalon és olvasd el fotózás tippjeinket, amikkel kihozhatod a maximumot a fotóidból!

 

 

Fotózás tippek- Expozíciós háromszög

Bár elsőre kissé ijesztőnek tűnhet, az expozíciós háromszög egyszerűen az expozíció három legfontosabb elemére utal; ISO, rekeszérték és zársebesség. Ha manuális módban fényképezünk, képesnek kell lenned mindhárom dolog egyensúlyára, hogy éles, jól megvilágított fényképeket készíthess.
ISO: Az ISO szabályozza a fényképezőgép fényérzékenységét. Az alacsony ISO beállítás azt jelenti, hogy a fényképezőgép kevésbé lesz érzékeny a fényre, míg a magasabb ISO azt jelenti, hogy érzékenyebb lesz a fényre. A 100-tól 200-ig terjedő ISO-beállítás általában ideális, ha nappal a szabadban fényképez, de gyenge fényviszonyok mellett, például beltéren vagy éjszaka, magasabb, 400-800 vagy magasabb ISO-értékre lehet szükség.


Rekeszérték: A rekesz az objektív nyílása, amely szabályozza, hogy mennyi fény juthat át a fényképezőgép érzékelőjéhez. A szélesebb rekesznyílás (amelyet kisebb f-szám jelez) több fényt enged át, míg a keskeny rekesz (nagyobb f-szám jelzi) kevesebb fényt enged át. A széles rekesznyílás nagyszerű, ha el szeretnénk különíteni a témát, de ha azt szeretnénk, hogy az egész jelenet fókuszban legyen, például csoportképeknél, szűk rekesznyílást kell használni.


Zársebesség: A zársebesség szabályozza, hogy mennyi ideig maradjon nyitva a zár, amikor fényképet készítünk. Minél tovább marad nyitva a zár, annál több fény jut át a fényképezőgép érzékelőjére. A gyors zársebesség jó a kimerevítéshez, míg a hosszabb záridő elmossa a mozgást. Olvass többet a zársebesség értelmezéséről blogunkban a videoportálon!
 

2023-02-14

Minden, amit az esküvői drónfotózásról tudni kell

A felvételek magasabb szintre emelése – szó szerint! Ismeritek azokat a lélegzetelállítóan gyönyörű esküvői videókat, amelyek a helyszínről nyíló képpel nyitnak, így láthatjuk az esküvő napjának minden egyes részletét? Szinte olyan, mint egy jelenet egy filmből! Ha Te is szeretnél ilyet, akkor tudj meg róla többet cikkünkből!